| Item Name | Rope-pulling Treat-dispensing Toy Ball |
| Item No. | UME-09006 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Cotton Rope + TPR |
| Product Size | small,Medium,Large |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | Orange,Green,Blue colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | About 83.4-151.4g or According to sample |
| Feature | playing and cleaning teeth |
| Applicable Pet | Dogs & Cats |
| Material | Cotton Rope + TPR |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-09006 |
| Product name | Rope - pulling Treat - dispensing Toy Ball |
| Usage | playing and cleaning teeth |
| Pattern | Solid |
| Color | Orange,Green,Blue |
| Size(cm) | Small:ball 5+rope 38 Medium:ball 6+rope 38 Large:ball 7+rope 38 |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
50 pcs
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 50*42*29 cm |
| Single gross weight | about Small:83.4 g Medium:121 g Large:151.4 g |
| Quantity of Products per Package | about:80-120 pcs |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |