| Item Name | Pet massage and grooming glove |
| Item No. | UME-05003 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | TPR + Mesh Fabric |
| Product Size | 22*18cm |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | Right hand (blue), Left hand (blue), Right hand (red), Left hand (red), Right hand (green), Left hand (green) are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog/Cat and Others |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | 45g |
| Feature | Cleaning |
| Applicable Pet | All Dogs & Cats |
| Material | TPR + mesh fabric |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-05003 |
| Product name | Pet Massage Palm Brush |
| Usage | Cleaning Loose Hair |
| Pattern | Solid |
| Color | Right hand (blue), Left hand (blue), Right hand (red), Left hand (red), Right hand (green), Left hand (green) |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
50 pieces
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 56X42X43 cm |
| Single gross weight | about 45 g |
| Quantity of Products per Package | about 350 pieces |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |