| Item Name | Pet Ice Silk Mat |
| Item No. | UME-08007 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | Ice Silk |
| Product Size | XS,S,M,L,XL,2XL |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | 4 colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog and Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | OPP bag or According to client's request |
| Weight | About 55-580g or According to sample |
| Feature | Sleep and Cooling |
| Applicable Pet | Dogs & Cats |
| Material | Ice silk cooling fabric (75% nylon, 25% polyester) |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-08007 |
| Product name | Pet Ice Silk Mat |
| Usage | Sleep and Cooling |
| Pattern | Solid |
| Color | Blue - Ice Silk Mat, Light Blue - Ice Silk Mat, Coffee - Ice Silk Mat, Light Gray - Ice Silk Mat, Pink - Ice Silk Mat |
| Size | XS,S,M,L,XL,2XL,Customized |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
10 pcs
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 45X35X25 cm |
| Single gross weight | about XS:55 g S:90 g M:135 g L:170 g XL:300 g 2XL:580 g |
| Quantity of Products per Package | about:60-120 pcs |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |











