| Item Name | Pet Hair Removal Roller |
| Item No. | UME-05001 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | ABS + Polyester |
| Product Size | 19.5*19*5cm |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | 4 colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog & Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | According to client's request |
| Weight | According to sample |
| Feature | Cleaning |
| Applicable Pet | All Dogs & Cats |
| Material | ABS + Polyester |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-05001 |
| Product name | Pet Hair Removal Roller |
| Usage | Cleaning Loose Hair |
| Pattern | Solid |
| Color | Basic Style Roller Blue,Basic Style Roller Red,Basic Style Roller Grey,Upgraded Handle Blue,Upgraded Handle Red,Upgraded Handle Grey,Ear-shaped Style Green Orange (Rubber Handle),Ear-shaped Style White Grey (Rubber Handle),Cat-shaped Style Green Orange (Rubber Handle),Cat-shaped Style White Grey (Rubber Handle) |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
30 pieces
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | OPP bag or Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 66X36X53.5 cm |
| Single gross weight | about Basic Model:169 g Upgraded Model:174 g Rubber Handle Model: 223 g |
| Quantity of Products per Package | about S-XL:60-100 pieces |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |








