| Item Name | Pet Hair Clipper |
| Item No. | UME-05011 |
| Brand Name | UMEPETLUV |
| Material | ABS + Ceramic Blades |
| Product Size | 20*14.5*5 |
| Place of Original | Zhejiang, China |
| Logo | OEM or ODM |
| Color | 2 colors are available or OEM |
| Pattern | Solid |
| Applicable Pet | Dog and Cat |
| Design | As current or OEM |
| Packing | Color Box or According to client's request |
| Weight | About 200g |
| Feature | Cleaning |
| Applicable Pet | All Dogs & Cats |
| Material | ABS + ceramic blades |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | U-Me Pet |
| Model Number | PET-05011 |
| Product name | Pet Hair Clipper |
| Usage | Cleaning Pet Hair |
| Pattern | Solid |
| Color | Gold, Red, Platinum |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Accept Small Orders | Yes |
|
Minimum order quantity
|
10 pcs
|
| Sample Time | 5-7 working Days |
| Delivery time | 10 – 45 natural days for delivery |
| Package | Color Box or OEM/ODM |
| FOB Port | Ningbo or Shanghai |
| Export Packaging Box Dimensions | 57X44X33.5 cm |
| Single gross weight | about 300 g |
| Quantity of Products per Package | about :60 pcs |
| US Customs Code | 9404 90 90 00 |